KED i dërgon presidentit Meta dy emra për në Gjykatën Kushtetuese

Politikë
KED i dërgon presidentit Meta dy emra për në Gjykatën

TIRANË

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi i ka dërguar dy emrat presidentit Ilir Meta për në Gjykatën Kushtetuese.

KED i ka dërguar Metës emrat e Përparim Kalos dhe të Aleksandër Tomës.

Pritet që Meta të zgjedhë një nga emrat e dërguar nga ana e KED-it.

ME TE LEXUARAT