Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ish-deputeti i PS i bashkohet LSI-së, shfaqet me takimin e Kryemadhit në Fier

Tjetër ish-anëtar i PS është bashkuar me LSI kohët e fundit në prag të zgjedhjeve. Ish-deputeti i PS, Arion Muça është bashkuar në një takim me Kryemadhin duke u shfaqur në krah të saj në takim.

Kryemadhi nga ana tjetër thotë se edhe vetë brenda PS po e kuptojnë zhgënjimin prej dështimeve të qeverisë aktuale.

Ajo i bën thirrje të gjithëve shqiptarëve me apo pa parti që ndihen të lodhur nga partitë politike të tjera të bashkohen me LSI.

TATUSI NGA MONIKA KRYEMADHI

Arioni na takoi sot në Fier me nje grup intelektualësh e aktivistësh, që bashkë me të, janë afruar në LSI.

Një bashkëbisedim i sinqertë që nxorri në pah sfidat që përballen jo vetëm shumica e shqiptarëve, por edhe vetë ata brenda PS.

Mund ta kuptoj zhgënjimin e tyre, pasi dështimet e kësaj qeverie po dëmtojnë të gjithë shqiptarët pavarësisht se cilën parti kanë votuar në të shkuarën.

Unë ju mirëpres të gjithëve, edhe nëse jeni me një parti, pa parti, apo si shumica e shqiptarëve që ndihen të lodhur nga partitë politike, që të bashkoheni me mua dhe LSI në misionin tonë për të rikthyer shpresën, vendet e punës dhe mundësitë këtu në vendin tonë dhe bashkë ta bëjmë Shqipërinë të ndihet sërish shtëpi për të gjithë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet