Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Humbin jetën 17 persona në një aksident rrugor në Nigeri

Së paku 17 persona e kanë humbur jetën në një aksidenti rrugor në provincën Sokoto të Nigerisë.

Solomon Agure, koordinatori nacional i agjencisë për siguri të rrugëve, u tha gazetarëve se deri tek aksidenti erdh kur u përplasën një autobus pasagjerësh dhe një automjet në autostradën Abuja-Lokoja.

Agure tha se në aksident humbën jetën 17 persona ndërsa shumë të tjerë janë lënduar.

Ai theksoi se disa nga të lënduarit janë në gjendje të rëndë, duke shprehur shqetësimin se numri i viktimave mund të rritet.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet