Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Fotoja e shpresës, Najada Çomo shfaqet me stafin në spitalin Covid-3

Shefja e Shërbimit Infektiv në Tiranë, Najada Çomo, ka ndarë në rrjetin social “Facebook” një foto përshëndetëse me mjekë dhe infermierë të spitalit Covid 3, duke i shprehur atyre mirënjohjen për punën e vështirë në këtë situatë pandemie.

“Një përshëndetje nga stafi i Spitalit Covid -3, me dr Afrimin, dr Sadikun, mjekët më të rinj, dhe padyshim infermierët e shkëlqyer”, shkruan Çomo.

Situata e koronavirusit në vend vijon të mbetet shqetësuese.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit gjashtë pacientë nuk e fituan betejën me koronavirusin, ndërsa raportoi 503 raste të reja nga 2210 testime të realizuara.

Autoritete shëndetësore apelojnë që qytetarët të tregohen të kujdesshëm dhe të respektojnë protokollin e sigurisë për të parandaluar përhapjen e COVID-19.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet