Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Data e zgjedhjeve/ Osmani takohet me përfaqësuesit e Listës Serbe

Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani ka pritur në takim përfaqësuesit të Listës Serbe, për t’u konsultuar rreth caktimit të zgjedhjeve të reja pas vendimit të Kushtetueses për pavlefshmërinë e Qeverisë Hoti.

Ky është takimi i fundit i Osmanit me përfaqësues të partive parlamentare.

Gjatë ditë së sotme Osmani priti në takim edhe përfaqësues të Nisma Socialdemokrate, AKR dhe përfaqësues të Grupit 6+.

Ndërsa gjatë së martës, Osmani priti në takim kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin, përfaqësuesin e LDK-së, Arban Abrashi, përfaqësuesin e PDK-së, Memli Krasniqi si dhe përfaqësuesin e AAK-së, Besnik Tahiri.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet