Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Abazoviç fillon betejën me të korruptuarit në Mal të Zi

Abazoviç nis betejën me të korruptuarit në Mal të Zi: Drejtësia do të trokasë në derën e secilit
Pak javë pasi u vendos në pozitën e zëvendëskryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka nisur një betejë me të korruptuarit në shtet.

Pak javë pasi u vendos në pozitën e zëvendëskryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka nisur një betejë me të korruptuarit në shtet.

Abazoviç ka thënë se mirëpret aktivitetet e Prokurorisë Speciale dhe se lufta kundër korrupsionit ka filluar.

“Lufta kundër korrupsionit ka filluar! Drejtësia do të trokasë në derën e të gjithë atyre që kanë shkelur ligjin! Ne i mirëpresim aktivitetet e Prokurorisë Speciale. Gjithçka është e mundur, kur ta dëshironi”, ka shkruar ai në Twitter.

Politikani shqiptar ka premtuar luftë të ashpër kundër kriminalitetit pasi mori besimin e deputetëve, ku do të jetë edhe përgjegjës për sektorët e sigurisë, rendit dhe ligjit.

Abazoviç u bë pjesë e qeverisë, pasi në zgjedhjet e fundit koalicionin që ai drejtonte e Bardha në të zezë u bë vendimtare në përcaktimin e fituesit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet