Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vendi i tretë më i goditur në botë/ Të rinjtë harrojnë virusin, mijëra persona në plazh

Përhapje me ritme të frikshme të koronavirusit nuk i ka ndaluar mijëra brazilianë që t’u drejtohen plazheve këtë fundjavë, ndërsa tashmë aty ka nisur zyrtarisht edhe sezoni veror.

Pa maska dhe pa respektuar distancën fizike, vizitorët dhe vendasit u dynden në plazhet e famshme të Rio de Janeiro.

Kujtojmë se, Brazili është vendi i tretë më i goditur në botë më 187 mijë viktima dhe me mbi 7.2 milion të infektuar.

Ndërkohë Europa është në alarm, pas shfaqjes së një varianti të ri të COVID, që thuhet se është shumë më infektues.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet