Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

U infektua me Covid-19, presidenca franceze tregon gjendjen e Macron-it

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka rezultuar pozitiv me Covid-19 vetëm pak ditë më parë.

Gjendja shëndetësore e Presidentit të Francë është e qëndrueshme, sipas një njoftimi të bërë sot nga presidenca franceze.

“Shëndeti i presidentit është ende i qëndrueshëm,” tha për Reuters një zyrtar i paemëruar nga presidenca franceze.

Macron, 43-vjeç, mësoi të enjten se ishte pozitiv për virusin korona dhe ka qenë në vetizolim që atëherë në vilën presidenciale, pranë Pallatit të Versajës. Lajmi është konfirmuar nga zyra e tij. 42-vjeçari bëri testin pasi iu shfaqën simptomat dhe tani është i izoluar menjëherë. Macron është ende në detyrën e drejtimit të vendit dhe do të punojë në distancë – tha një zyrtar.

Nuk është e njohur se si Macron mund ta ketë marrë virusin, por zyra e tij tha se po identifikonte të gjithë ata që kanë qenë në kontakt të ngushtë me të për ti informuar për situatën.

Kujtojmë se, Franca vendosi ndalimin e qarkullimit gjatë natës në përpjekje për të frenuar përhapjen e infektimeve atje. Ka më shumë se 2 milionë raste të konfirmuara në vend që nga fillimi i pandemisë me më shumë se 60,900 viktima, sipas të dhënave të Johns Hopkins.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet