Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

U arrestua për vrasjen e çiftit Pasho, del fotoja e ish-të dashurës së djalit. Durrsakja ishte e fundit që i pa

Vajza që shihni në foto është Elona Kalesha, ish-e dashuria e djalit të çiftit Pasho nga Vlora që u gjet i masakruar në Itali.

Mësohet se ditën e sotme policia italiane vuri në pranga 36-vjeccaren. Arrestimi i saj është bërë me urdhër të lëshuar nga prokurorja Ornella Galeotti.

Ndaj ish-të dashurës së Taulantit, bien akuzat për vrasje, fshehje dhe masakrim të trupave të dy bashkëshortëve, Shpëtim dhe Teuta Pasho, 54 dhe 52 vjeç.

Ka dyshime se ajo ka qenë personi i fundit që ka parë çiftin Pasho. Vajza e çiftit Pasho, Vitoria ka thënë se ka qenë Kaleshi ajo që ka parë prindërit e saj për herë të fundit, ndërsa ish-e dashura e Taulant Pashos ka mohuar një gjë të tillë.

Vrasja në mënyrë makabre e çiftiti Pasho në Itali ka shokuar opinionin publik në Itali. Pas vrasjes trupat e tyre mësohet se janë prerë me sharrë elektrike dhe janë mbështjellë me materiale të ndryshme.

Ekspertët e kriminalistikës thonë se mbetje të dy kufomave mund të jenë mbajtur në frigorifer për disa kohë. Çifti besohet se është masakruar dhe trupat e tyre janë futur në disa valixhe.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet