Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Sot arrin kontingjenti i parë i vaksinës antiCovid në Serbi

Kontingjenti i parë i vaksinës “Pfizer” anti-COVID, këtë të martë pritet që të mbërrijë në Serbi.

Mediat vendase bëjnë me dije se pjesa e parë e këtij kontingjenti do të dorëzohet me aeroplan në Aeroportin e Beogradit, para mesditës.

Ndërkohë kujtojm ëtashmë se në kuadër të situatës Covid 19, disa vende të botës tashmë ka filluar shpërndarja e kësaj vaksinë.

Gjithashtu vendi i dytë në rajon që pritet të marrë vaksinën Covid brenda dhjetorit është Greqia.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet