Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shpërthim i fuqishëm në autostradë, kamioni me 300 bombola gazi rrëshket mbi akull

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në mes të autostradës në Nju Jork pasi shpërtheu një kamion cisternë që mbante qindra cilindra me bombola gazi.

Pamjet nga vendi i ngjarjes tregojnë momentin kur dëgjohen shpërthime të shumta dhe hidhen në ajër topa zjarri ndërkohë që përmbyset rimorkio me 300 cilindra propan.

Si pasojë e shpërthimeve, një person pësoi lëndime jo-kërcënuese për jetën. Identiteti dhe vendndodhja kur ndodhi shpërthimi nuk është i qartë, por një zëdhënës i FDNY tha se personi refuzoi kujdesin mjekësor.

Hetuesit thanë për New York Post se kamioni ka të ngjarë se u përmbys në autostradën Long Island rreth mesnatës pasi kaloi mbi akull.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet