Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Pezullohet përsëri transporti i pasagjerëve nga tragetet e linjës Vlorë-Brindis, puna vijon vetëm për kamionët e mallrave

Të martën e 22 dhjetorit në portin e Vlorës 116 shtetas kanë hyrë në Shqipëri. Vetëm pak ditë pasi nis puna për mbërritjen e pasagjerëve në Shqipëri nga Italia, nga porti njoftohet se tragetet e linjës Vlorë- Brindisi do pezullojnë përsëri punën ne tyre deri më datën 27 dhjetor për transportin e pasagjerëve ndërsa puna do vijojë vetëm për kamionët e mallrave.

Sot nga porti kanë hyrë vetëm 116 pasagjerë, ndërsa fluksi më i lartë është shënuar ditën e dielën me 400 pasagjerë të kthyer nga Italia drejt Shqipërisë.

Pasagjerët e ardhur sot, një pjesë e tyre thonë se janë kthyer për festat e fundvitit ndërsa pjesa tjetër kthehen pas vizitave tek familjarët, apo kontrolleve shëndetësore.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet