Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Përmirësohet situata në spitale, në 24 orët e fundit 25 raste urgjencash me COVID

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 25 rsate urgjencash me koronavirus në spitalet covid.

Krahësuar me një muaj më parë, kur në spitale mbërrinin 60 pacientë me COVID-19, situata këto ditë dhjetori paraqitet më e normalizuar. Sipas Skëndajt, ka një rënie me 1/3 e rasteve të urgjencave.

Ndërkohë, në COVID3 rreth 65-70 % e kapacitet është i zënë, ndërsa ka ende 50 shtretër të lirë. Po ashtu mësohet se tek ‘Shefqet Ndroqi’ aktualisht janë të shtruar 160 pacientë, nga 250 që ka kapacitetin spitali.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet