Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Ngatërrohen përgjimet”, lirohet nga qelia 73-vjeçari nga Vlora, e arrestuan për kultivim droge

I moshuari Aziz Xhaferi, 73-vjeç nga fshati Kallarat i Vlorës është lënë i lirë. Kjo edhe falë edhe përfshirjes së Ora News dhe gazetarit nga Vlora Edi Ruci që e trajtoi çështjen deri në imtësi duke shkuar deri në fshatin Kallarat.

Tashmë Gjykata e Vlorës ka ndryshuar masën e sigurisë nga “ar rest me b urg” në “detyrim paraqitje”.

Pas mbikëqyrjes së qartë të telefonatave dhe provave g jykata e Vlorës ka konstatuar se në rastin e shtetasit Aziz Xhaferi kishte keqkuptime në përgjimet e telefonatave dhe ky shtetas nuk kishte lidhje me ngjarjen.

Ora News e ka pritur Xhaferin para ambienteve të p araburgimit në Vlorë ku ka marrë dhe një interviste për të mësuar më tepër rreth tij.

Ai u a kuzua së bashku me 47 persona të tjerë për kultivim e trafikim të l ëndëve n arkotike. Ora News udhëtoi në fshatit Kallarat për të parë kushtet ekonomike dhe sociale që jetonte Xhaferi përpara ar restimit nga policia.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet