Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Mitsotakis: Vaksina po vjen, vazhdojnë masat anti-Covid

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis e ka vënë sërish theksin tek vaksinimi i popullsisë gjatë fjalës së tij në mbledhjen e kabinetit ditën e sotme.

Siç theksoi ai, në periudhën e parë të vaksinimit, masat për të parandaluar transmetimin e virusit do të vazhdojnë të zbatohen . “Sa më besnikërisht të respektohen masat kufizuese, aq më lehtë do të hiqen kufizimet dhe sa më shumë qytetarë do të vaksinohen, aq më afër do të vijë fundi i kësaj aventure të madhe për çdo qytetar grek,” tha kryeministri.

Në të njëjtën kohë, Kyriakos Mitsotakis foli për “fillimin e procedurave për krijimin e sistemit të ri kombëtar shëndetësor, duke filluar me restaurimin e një rrjeti të integruar të Kujdesit Parësor”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet