Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

” Jeni pozitiv me Covid-19″, ish-deputeti i PS rrëfen situatën e pazakontë në dyqan

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Namik Dokle, denoncon në faqen e tij të “Facebook” një situatë të pazakontë dhe tejet shqetësuese.

Dokle tregon se ishte ndalur për të blerë disa fruta dhe perime në një dyqan dhe në një moment një zonje i kishte ardhur një mesazh në telefon.

Për shkak se kishte probleme me shikimin, zonja i kishte kërkuar një blerësi tjetër që ta lexonte. Dhe mesazhi ishte konfirmimi i testit të Covidit, i cili e kishte nxjerrë pozitiv.

“Çfarë t’u thuash njerëzve të tillë”, shkruan Dokle.

Statusi në rrjetin social “Facebook”:

CFARE T’U THUASH NJREZVE TE TILLE?!!

Shkon tjetri te bleje ca fruta dhe perime. Gjen aty edhe bleres te tjere.

Njeres prej tyre i tringellin celulari. Ajo ia jep bleresit qe ka me afer dhe

i thote: Me erdhi nje mesazh, ma lexo se nuk e shoh mire, – dhe ia leshon

celularin ne dore. Dhe ai lexon: Ne baze te analizes qe keni bere , rezultoni pozitiv me covid-19!

Cfare t’u thuash njerezve te tille?!

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet