Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Bum infektimesh në Berat, të prekur infermierë, mësues dhe parukiere

Në 24 orët e fundit në Berat janë shënuar disa raste me koronavirus në disa institucione. Infermierë, mësues, shofer administrate, punonjës poste, etj.

Të gjithë këta persona kanë rezultuar pozitivë nga tamponi që kanë bërë dhe janë karantinuar në banesat e tyre.

Covid 19 rastet në Berat si më poshtë;
2 infermiere në Poliklinikën e Specialiteteve
1 infermier në Repartin e Urgjencës në Spitalin Rajonal Berat
1 punonjës tek Posta
1 mësues në shkollën 9-vjeçare në fshatin Drenovicë
1 mësues në shkollën private “Ylli i Mëngjesit”
1 parukere
1 shofer administrate
1 punëtor në fabrikën e lëkurëve

Gjatë 24 orëve të fundit 13 pacientë kanë humbur betejën me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se në 24 orët e fundit janë janë realizuar 2420 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 389 qytetarë. Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 344 pacientë, 19 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet