Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Betimi e Altin Binaj, Yuri Kim: Gjykata Kushtetuese funksionale deri më 31 dhjetor

Ambasadorja e ShBA-ve në Tiranë, Yuri Kim ka reagur në lidhje me betimin përpara Presidentit të gjyqtarit të 5-të të zgjedhur për në Kushtetuese.

Kim thekson se bashkëpunimi urgjent midis Parlamentit dhe Presidentit mund të bëjë funksionale Gjykatën Kushtetuese përpara fundit të këtij viti.

“Urime Altin Binaj për betimin e tij si gjyqtari i 5-të i Gjykatës Kushtetuese. Faleminderit Presidentit Ilir Meta, për mundësimin e këtij zhvillimi pozitiv.

Gjykata Kushtetuese funksionale deri më 12/31 është brenda mundësive, falë veprimit dhe bashkëpunimit urgjent nga Presidenca dhe Parlamenti”, shkruan Kim në Twitter.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet