Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Video/ Joe Biden merr vaksinën antiCovid live në televizion

Presidenti i zgjedhur në SHBA, Joe Biden është vaksinuar për Covid-19 në transmetim “live” nga Newark, Delaware. Në krah të tij qëndronte bashkëshortja Jill Biden.

Duke dhënë shembull për qytetarët njëlloj si figura të tjera publike, Biden-it iu injektua doza e parë e vaksinës së Pfizer gjatë një transmetimi televiziv të hënën.

Ky lloj vaksinimi në sytë e të gjithëve është bërë në mënyrë që t’u tregohet amerikanëve që vaksinat janë të sigurta.

Po të sot, në SHBA do të bëhen edhe dozat e para të vaksinës së prodhuar nga Moderna duke sjellë në një farë mënyre shpresë në vendin më të prekur në botë nga pandemia.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet