Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Trafikantët bëjnë ulje për emigrantët që duan të hyjnë në Britani

Trafikantët e njerëzve po i ofrojnë një ulje që shkon deri në 300 paundë për kokë emigrantëve që duan të kalojnë kanalin e La Manshit e të hyjnë në Britani, shkruajnë mediat vendase.

Duke cituar burime të sigurisë, ato thonë se njerëzve po u ofrohet “një ulje çmimi për Krishtlindje”, teksa forcat kufitare angleze përgatiten për një shtim të kalimeve të paligjshme gjatë periudhës festive.

Raportet e inteligjencës sugjerojnë se kostoja mesatare për emigrantët është rreth 500 deri ne 1000 paundë, ndërsa disa banda tani ofrojnë marrëveshje, sipas të cilave zotohet t’ua mundësojnë klandestinëve kalimin edhe më 300 paundë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet