Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Sonte ndodh në qiell ngjarja që përsëritet një herë në 800 vjet

Disa ditë më parë ju njoftuam që në datën 21 dhjetor të merrni batanijen dhe të dilni jashtë të shikoni qiellin pasi diçka që ndodh një herë në 800 vjet do të ndodhë.

Epo data 21 erdhi dhe sot Jupiteri dhe Saturni do të vendosen në vijë të drejtë pranë njëri-tjetrit, duke krijuar atë që quhet “bashkimi i madh”.

Sot, Jupiteri dhe Saturni do të vendosen në një vijë të drejtë pranë njëri-tjetrit dhe do të duken si një yll gjigant dhe i shndërritshëm, lehtësisht i dallueshëm gjatë natës.

Kjo ngjarje do të ndodhë menjëherë pas perëndimit të Diellit dhe planetët do të jenë më të dukshëm rreth orës 7 të pasdites.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet