Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shuhet një tjetër intelektual, ndahet nga jeta pedagogu shqiptar

Pedagogu dhe profesioni i njohur Adem Mezini është ndarë nga jeta ditën e sotme. Lajmin e hidhur e ka dhënë profesorja e fakultetit të Historisë, Eva Hyskaj me anë të një postimi në Facebook.

Mezini për vite me radhë ka dhënë mësim në Fakultetin e Histori-Filologjik për studentët e Historisë dhe Gazetarisë.

Ai ishte një njohës shumë i mirë i historisë së Bashkimit Sovjetik dhe më pas Rusisë, për të cilët ka shkruar dhe shumë libra e artikuj.

Prej vitesh kishte dalë në pension, por nuk e kishte shkëputur kontaktin me ish studentët dhe pedagogët e fakultetit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet