Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shkundet Hawai, tërmet dhe vullkan në të njëjtën kohë

Hawai ka marrë goditje të dyfishtë natën e djeshme ku një vullkan ka shpërthyer dhe një tërmet ka rënë.

Lajmin e kanë bërë të ditur mediat e huaja të cilat shkruajnë se fatmirësisht nuk janë raportuar dëme në njerëz.

Tërmeti ka rënë në orën 23:36 me magnitudë 4.4 të shkallës rihter dhe me epiqendër në pjesën jugore të vullkanit Kilauea. Tërmeti shkaktoi disa çarje në kraterin e vullkanit duke e bërë atë që të “zgjohej nga gjumi”.

Ndërkohë që Agjencia e Mbrojtjes Civile në vend u ka kërkuar njerëzve që të qëndrojnë të mbyllur në shtëpi për të evituar dëmtimet dhe humbjet e jetëve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet