Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Prekëse/ Babai 74-vjeçar kërkon djalin e zhdukur në Greqi që në 2014

Feriti ka dy djem dhe një vajze. Prej vitit 2014 ai nuk ka folur më me djalin e madh i cili ka jetuar prej vitesh në Greqi. Feriti i është drejtuar emisionit “Historia Ime” në Tv Klan pasi do t’i vijë në ndihmë tre nipërve të tij. I moshuari tregon se i biri dhe familja e tij ikën pas viteve 90 në Greqi, por në vitin 2014 i biri dhe bashkëshortja patën një debat në familje.

Gruaja dhe tre fëmijët u kthyen në Shqipëri në shtëpinë e të moshuarit, ndërsa i biri pasi i bëri një telefonatë u zhduk dhe prej asaj kohe ai nuk është bërë më i gjalle. Feriti e ka kërkuar vazhdimisht të birin edhe në formate televizioni, madje ka shkuar edhe në Greqi dhe ka bërë denoncim për zhdukjen e të birit. Por ende sot e kësaj dite nuk ka arritur ta gjejë atë.

Ferit Çela: Tani unë jam i sëmurë, por e keqja të bie.

Mirela Milori: Sa fëmijë ke?

Ferit Çela: Kam tre fëmijë, dy djem dhe një vajzë. Të martuar të gjithë, por jam i shqetësuar nga djali i madh që më ka humbur në vitin 2014. Ai është i martuar me 3 fëmijë. U martua në 2002.

Mirela Milori: Martesë me dashuri apo mblesëri?

Ferit Çela: Me dashuri. Pasi bëri dy fëmijë u nda nga ne, por prap në të njëjtën çati.

Mirela Milori: Ata vendosën dhe ikën Greqi?

Ferit Çela: Greqi ka qenë i madhi kur u martua. Gruan e la vetëm dhe iku, e mori dhe një herë me vete, pastaj erdhi prapë, ngeli me mua. Bëri fëmijën e tretë dhe në 2014 u zhduk.

Mirela Milori: Si u zhduk?

Ferit Çela: Nuk bëri më asnjë telefonatë.

Mirela Milori: Kontakti i fundit me të cili ka qenë, folët në telefon?

Ferit Çela: Folëm një herë në telefon në 2014 dhe pastaj nuk u pa më ai. Gruaja ngeli tek unë me tre fëmijë, dy djem dhe një vajzë.

Mirela Milori: Çfarë të tha kur fole për herë të fundit në telefon?

Ferit Çela: Babi nga sot e tutje mos më merr më në telefon, harroje. Po pse i thashë unë, ke kalamajtë për të ushqyer. Lëri muhabetet më tha dhe ma mbylli telefonin dhe nuk ma hapi më. Unë e lashë atë nuk e kam problem djalin se është 47 vjeç dhe është i pjekur, por ka kaluar depresion dhe nuk del. Po unë kam hallin e fëmijëve.

Mirela Milori: Që në viti 2014 e deri më tani ti nuk ke asnjë kontakt. Ke shkuar gjithandej, vajte edhe në Greqi bëre denoncimin ku, në Selanik?

Ferit Çela: Dy herë. Vajta takova një kryetare të një shoqate nga Gjirokastra në Greqi dhe më tha fjalë të mira, më çoi dhe tek policia por nuk nxori asnjë gjë në shesh.

Mirela Milori: Ti e bëre denoncimin në polici, pra e ke të dokumentuar një denoncim për zhdukjen dhe ke dhënë gjeneralitetet e djalit.

Ferit Çela: Po edhe në Lushnjë.

Mirela Milori: Dhe çfarë përgjigje të ka ardhur nga policia?

Ferit Çela: Asnjë gjë. Më morën numrin e telefonit dhe më thanë që do të të japim ne përgjigje.

Mirela Milori: Po ndonjë person që e ka parë apo që di për të a ka? Të ka ardhur ndonjë telefonatë apo ndonjë informacion ndër vite?

Ferit Çela: Po, në vitin 2018 mora shokun e çunit në telefon edhe e pyeta ke dijeni për këtë punë dhe më tha o Ferit gjallë e ke, por ai nuk do të lidhet me ju tha. I thashë vetëm të jetë gjallë, po nuk dua të lidhet. Çuni le të bëjë çfarë të dojë, por po vuajnë fëmijët.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet