Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Nuk ka prova se…”, OBSH flet për koronavirusin e ri

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) njoftoi sot se nuk ka asnjë provë që një lloj i ri i koronavirusit rrit ashpërsinë e sëmundjes, megjithëse është më ngjitës.

Ekspertët gjithashtu deklarojnë se ata presin më shumë detaje rreth ndikimit të mundshëm të variantit të ri, raporton Reuters.

Maria van Kerkove, drejtoresha teknike e OBSH-së për COVID-19, tha se shkencëtarët po analizonin përgjigjen e antitrupave ndaj virusit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet