Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ministri francez: Vaksinat janë të efektshme edhe ndaj variantit të ri të Covid-19

Ministri francez i Shëndetësisë Olivier Veran tha sot stacioni radiofonik Evropa 1 se vaksinat kundër koronavirusit pritet të jenë efektive si ndaj llojit mutacionit të SARS CoV-2 të zbuluar në Mbretërinë e Bashkuar.

“Në teori, nuk ka asnjë arsye për të besuar se vaksina nuk do të jetë efektive,” tha Veran për variantin e ri të virusit që po qarkullon.

Ministri vlerësoi gjithashtu se lloji i ri i virusit ka të ngjarë të qarkullojë në Francë, megjithëse testet e fundit nuk e kanë identifikuar atë në vend.

“Eshtë shumë e mundshme që virusi po qarkullon në Francë,” tha Veran.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet