Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Eridjan Salianji tërhiqet nga gara për kreun e ri të ILDKPI-së

Kuvendi do të zgjedhë këtë të mërkurë Inspektorin e Lartë të Kontrollit të pasurive të politikanëve dhe zyrtarëve të lartë.

Komisioni i Ligjeve dëgjoi sot 5 kandidatët në garë, ndërsa kualifikoi për votim, Evgjeni Basharin dhe Helena Papa. Burimet thonë se emri më i mbështetur për një mandat 7 vjecar është znj. Bashari, e cila aktualisht është Sekretare e Përgjithshme e IKDKP-së.

Ndërsa Eridjan Salianji nga radhët e PS-së është tërhequr nga gara.

Vijon…

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet