Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Sherri në çift për 85 mijë eurot, si ndodhi vrasja e Shpëtim dhe Teuta Pashos

Të tjera detaje rreth vrasjes së çiftit shqiptar kanë dalë në dritë pasi ditët e fundit u supozua se Shpëtim dhe Teuta Pasho mund të kishin një shtëpi të dytë në Itali.

Banesa gjendet në një pallat në rrethin Novoli, ku mund të kenë jetuar gjatë qëndrimit në Itali. Çifti Pasho mund të ketë jetuar atje gjatë qëndrimit të tyre në Itali.

Deri tani ishte menduar se Shpëtimi dhe Teuta, që nga mbërritja e tyre, kishin qëndruar në vijimësi në në Rrugën “Pantano”, në banesën e Elonës, e dashura e djalit të tyre Taulantit. Realiteti është mbase i ndryshëm, shkruan “La Republica”.

“Çifti ishte në zonën e Novolit”, tha avokati i Elonës. Ndërsa më 2 Nëntor ajo drekoi vetëm me partnerin e saj në shtëpinë e tyre në përmes Pantano ku jetonin.

Gjithashtu vajza e tij Viktoria Pasho, duke folur me mediat shqiptare, sugjeron se kishte një shtëpi tjetër.

Sipas vajyës, çifti kishte shkuar në Castelfiorentino në fund të tetorit për të qenë me të dhe motrën e saj Dorina. Të shtunën më 31 tetor, ata kaluan kohë së bashku ku në mëngjes bënë një shëtitje rreth sheshit të qytetit.

Ditën tjetër çifti u largua. Ata morën një tren për të arritur në Firence.

“Ne nuk e dimë nëse do të shkonin në apartamentin ku jetonin apo tek partnerja e vëllait tim”, tha ajo.

Çifti u gjet i masakruar në katër valixhe të ndryshme pranë burgut ku po qëndronte në paraburgim djali i tyre. Nga ky moment mospërputhjet janë të shumta. Viktoria raporton se prindërit kishin një grindje të ashpër mes tyre pasdite.

Shpëtimi madje i kishte telefonin celular Teutës, ndërsa shkaqet e sherrit mbeten të paqarta. Më vonë ata do të takoheshin me Elonën, thotë Viktoria, por ajo nuk mund të specifikojë në cilën pjesë të qytetit.

“Ajo nuk i pa prindërit atë ditë, ose më parë“, shtoi avokati i Elonës. Megjithatë, më 2 nëntor, vetëm e dashura e tij mirëpriti Taulantin. Po atë ditë, familjarët humbën të gjitha gjurmët me çiftin Pasho.

Ekziston fakti që Taulant Pasho, i cili ndodhet i burgosur në Zvicër mund të jetë dëshmitar kyç që mund të zbardhë vrasjen pasi prindërit kishin një shumë të madhe parash me vete.

“Babai im kishte pasur një aksident të rëndë automobilistik, ai duhej të merrte 85,000 euro por kishte vetëm 45,000, 5,000 euro mi dha për të blerë një makinë, të tjerat i mori me vete”, tha Viktoria.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet