Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Protesta për Mbrojtjen e Teatrit/ Neritan Liçaj: Pushtetarët të lënë agallëkun, janë shërbëtorë të popullit

Aktori Neritan Liçaj ka qenë i pranishëm sot në protestën për Mbrojtjen e Teatrit.

Liçaj tha se pushtetarët duhet të lënë agallëkun, por duhet që t’i shërbejnë popullit.

“Pushtetarët të lënë agallëkun, janë shërbëtorë të popullit. Ka 8 vjet që ushtrojnë dhunë e largojnë rininë e prodhojnë varfëri.

Të ulin kokën e të thonë kaq ditëm e kaq bëmë. Policia me çuna problematikë, nuk e ka frikë njeri. Edhe paraardhësit e tyre, kushdo që është sjellë me dhunë ka përfunduar keq”, tha Liçaj.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet