Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Milani shënon golin më të shpejtë në historinë e Serie A, thyen rekordin 19-vjeçar

Sulmuesi i Milanit Rafael Leao ka thyer një rekord për golin më të shpejtë në Serie A, një rekord që mbahej prej 19 vitesh.

Ai shënoi që në sekondën e 7-të gjatë takimit ndaj Sassuolos këtë të dielë.

Askush nuk kishte shënuar kaq shpejt më parë dhe rekordi në fakt është përmirësuar me një sekondë. Paolo Poggi kishte shënuar me fanellën e Piacenza kundër Fiorentina, për 8 sekonda.

Leao shënoi pas një pasimi perfekt të Hakan Çalhanoglu. Portugezi gjuajti saktë dhe e dërgoi topin në rrjetë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet