Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Lloji i ri i COVID, disa shtete anulojnë fluturimet me Britaninë

Londra dhe disa qytete të tjera në Angli gjenden të izoluara nga kjo e diel, pasi ekspertët britanikë konfirmuan se një version të ri të koronavirusit i cili ka nje aftesi te madhe perhapje ndryshe nga versioni i pare i Sars covid 19.

Organizata Botërore e shëndetësisë ka konfirmuar se ky lloj i ri i koronavirusit është identifikuar edhe në Danimarkë, Hollandë dhe Australi por do të duhen më shumë analiza dhe informacione gjatë javëve në vijim për të kuptuar ndikimin e tij.

Ndërkohë Italia, Belgjika, Gjermania dhe disa vende të tjera europiane kanë anuluar fluturimet drejt Mbretërisë së Bashkuar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet