Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Emri/ U largua jashtë shtetit pas krimit, kush është autori tjetër i vrasjes së efektivit të FNSH

Identifikohet autori tjetër i dyshuar për vrasjen e Xhulio Prelës, efektivit të FNSH-së së Shkodrës.

Ngjarja e rëndë ndodhi më 5 dhjetor në aksin rrugor Lezhë-Milot, në fshatin Gajush. Mësohet se behët fjalë për Brilant Martinajn.

Martinaj rezulton i skeduar për disa ngjarje me herët. Fill pas krimit, autori i dyshuar i krimit u arratis fill pas ngjarjes.

Ndërkohë, sot policia arrestoi bashkautorin e dyshuar për këtë ngjarje, Nikoll Sherrnikun.

NGJARJA

Xhulio Prela sipas prokurorisë së Lezhës u vra pas një debati të çastit për dritat e gjata të makinës. Autorët janë konfliktuar.

Sipas këtyre burimeve, autori i dyshuar kryesor për ngjarjen kishte dale për gjah natën e krimit, më 5 dhjetor dhe është filmuar nga kamera e një karburanti kur ka furnizuar makinën 3 minuta para ngjarjes.

Në pamjet e kamerave të sigurisë, autori rezulton i veshur me rroba ushtarake.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet