Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Strehohen 40 familje në Shijak/ Kryeministri Rama i’u dorëzon çelësat e shtëpisë së re

Nëntorit prodhoi shkatërrimin e shumë banesave private dhe pallateve në qytetin e Shijakut.

Një vit më pas, paraditen e kësaj të shtune 40 familje në këtë qytet, i janë gëzuar akomodimit në shtëpitë e reja. Në dhjetë prej tyre çelësat ia dha vetë kryeministri Edi Rama.

Sipas kryebashkiakut të Shijakut Elton Arbana, deri në natën e Krishtlindjeve nuk do të ketë më asnjë familje në çadër në këtë bashki. Në këtë qytet është inaguruar edhe gjimnazi 16 Shtatori i rindërtuar në kohë rekord. Sakaq ka nisur edhe puna për ndërtimin e rrugës nga 4 rrugët e Shijakut në drejtim të Pjezës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet