Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shkaktoi aksidentin e frikshëm me dy viktima në ‘Porcelan’, Gjykata jep vendimin për Etjon Lazrin

Gjykata e Tiranës ka dhënë vendimin për Etjon Lazrin, i cili aksidentoi për vdêkje dy persona, në muajin Janar të këtij viti në rrugën e Porcelanit. Lazri është dënuar me 11 vite burg, ndërkohë që për shkak të gjykimit të shkurtuar që kishte kërkuar i pandehuri Etjon Lazri, masë e dënimit është ulur përfundimisht në nivelin 7 vjet e 4 muaj burgim.

Vendimi është marë nga treshja e gjyqtarëve Besnik Hoxha, Sokol Tona dhe Altin Abdiu. Si pasojë e aksidentit të frikshëm humbën jetën Erion Balla 36 vjeç dhe Hidajete Salliu 72 vjeçe, të cilët po ecnin në trotuar kur u përplasën për vdèkje në zonën e Porcelanit, si pasojë e përplasjes së dy automjeteve.

Që prej muajit Prill 2020, Lazri është liruar nga burgu dhe qëndron në masën e sigurisë “arrest shtëpie”, masë kjo që u vendos nga gjykata e Apelit Tiranë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet