Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Qindra doza vaksine dëmtohen për shkak të problemit me frigoriferin

Qindra doza të vaksinës Pfizer u shkatërruan në një klinikë në Mbretërinë e Bashkuar sepse frigoriferi i magazinimit u dëmtua.

Sipas Daily Mail, klinika përmbante 975 doza të vlefshme të vaksinës, të cilat duhet të ruhen në -70 gradë Celcius. Klinika funksionon si qendër e vaksinimit kunder koronavirusit.

Disa pacientë morën dozën më 16 dhjetor, ndërsa klinika është e hapur 12 orë në ditë. Mbetet e panjohur sa doza janë humbur.

Një zëdhënës i klinikës u kërkoi falje pacientëve për atë që ndodhi, duke shtuar se ka një numër sfidash komplekse për vaksinën, të cilat duhet të ruhen në temperaturën e duhur para përdorimit.

Më shumë se 140,000 britanikë thuhet se kanë marrë vaksinën Pfizer / BioNTech që nga fillimi i programit të vaksinimit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet