Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Italia mbyllet për festa, radhë të gjata në dyqane

Duke nisur nga 24 dhjetori, e gjithë Italia do të bëhet zonë e kuqe.

Ky ishte vendimi i kryeministrit italian, Giuseppe Conte, për të shmangur rritjen e rasteve me koronavirus.

Por kjo ka bërë që qindra njerëz të dynden në rrugë dhe para dyqaneve në Romë e Milano në fundjavën e fundit para pushimeve.

Ata përfituan nga ditët e fundit të “lirisë” për të bërë pazarin e Krishtlindes.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet