Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ish-ministrja shqiptare humb jetën nga koronavirusi

COVID-19 i ka marrë jetën ish-ministres së Bujqësisë, Themie Thomai. Ajo u nda nga jeta këtë të shtunë pas komplikacioneve që i solli virusi.

Thomai ishte ministre e Bujqësisë nga viti 1975 deri në 1989. Ajo ishte ministrja më jetëgjatë e Bujqësisë në Shqipëri.

Thomai ka drejtuar një nga ministritë më të rëndësishme gjatë periudhës komuniste, nga viti 1976 deri në 1989, duke u bërë ministrja më jetëgjatë e bujqësisë në Shqipëri.

Po ashtu Themie Thomai ka qenë përveç roleve të mëparshme në bujqësi edhe anëtare e Komitetit Qendror të PPSH-së.

Ajo është ministrja e Bujqësisë më jetëgjatë e çdo qeverie të Shqipërisë. Themie Thomai u emërua në këtë post në vitin 1975 dhe e mbajti deri në vitin 1989.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet