Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tetë murgesha humbin jetën nga COVID-19 brenda një jave

Brenda një jave, tetë murgesha që jetonin në Notre Dame të ‘Elm Grove’ në Wisconsin ndërruan jetë nga koronavirusi.

‘Elm Dove’ të Notre Dame konfirmuan vdekjet duke thënë se motrat vdiqën nga ndërlikimet e shkaktuara nga virusi.

“Secila prej motrave tona është vërtet e rëndësishme. Jo vetëm për ne, por ne ndiejmë se humbja e tyre mund të ketë prekur mijëra persona, për të cilat nuk do të jemi kurrë të vetëdijshëm,” tha Motra Debra Sciano.

Objekti u krijua fillimisht si një jetimore, por më vonë u bë një shtëpi për murgeshat e moshuara dhe të sëmura, sipas faqes në internet të ‘Elm Grove’ të Notre Dame.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet