Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tërmeti i fortë godet Japoninë

Një tërmet me fuqi prej 5,1 ballë ka goditur ishullin Izu Oshima në jug të Tokios, kryeqytetin e Japonisë.

Agjencia meteorologjike japoneze njoftoi se një tërmet me fuqi prej 5,1 ballë është regjistruar pasdite sipas kohës lokale në ishullin Izu Oshima.

Bëhet e ditur se tërmeti, që ndodhi në thellësi të vogël, u ndje në ishujt përreth dhe nuk është lëshuar alarm për cunami.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet