Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Sulmi me bombë shkakton 15 të vdekur gjatë një ceremonie fetare në Afganistan

Të paktën 15 persona kanë humbur jetën nga një sulm me bombë gjatë një ceremonie fetare në rajonin Ghazni të Afganistanit.

Zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme, Tariq Aryen në një deklaratë për gazetarët tha se sulmi është kryer me një motoçikletë me bombë gjatë një ceremonie për hatmen e Kur’anit në fshatin Agucan në zonën Gejlan të Ghaznit.

Aryen tha se në sulm humbën jetën 15 civilë ndërsa 20 të tjerë u plagosën. Përgjegjësinë për sulmin ende nuk e ka marrë askush.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet