Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shifra të larta në Greqi, 96 të vdekur dhe 916 të infektuar në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në Greqi janë konfirmuar 916 raste të reja me koronavirus. Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar 129584, nga të cilat 52.5% janë burra.

Autoritetet shëndetësore njoftojnë se në orët e fundit 96 persona kanë humbur jetë si pasojë e virusit. Numri i viktimave në shtetin grek që nga fillimi i pandemusë ka shkuar në 4044.

Sakaq, 527 pacientë po trajtohen me intubim. Mosha e tyre mesatare është 67 vjeç. 160 (30.4%) janë gra dhe pjesa tjetër janë burra. 77.6% e pacientëve të intubuar kanë një sëmundje themelore ose janë të moshës 70 vjeç e lart.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet