Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Sekuestrohen 60 kg kanabis, arrestohen 2 shqiptarë në Janinë, si tentuan t’i ikin policisë greke

Dy shqiptare janë ndaluar në afërsi të Meçovos në Janinë me 60 kg kanabis.

Bëhet fjalë për Dritan.S 30 vjeç dhe Foti M. 28 vjeç.

Ata po udhëtonin me një motoçikletë teksa pësuan aksident.

Policet greke i pikasen ne kryqezimin e Kallpaqit me motoçikletin pa targa pasi më parë kishin marrë përmes kufirit te gjelber Greqi-Shqipëri 60 kg kanabis.

Policia greke i ndoqi shqiptarët por ata u ndihmuan nga një tjetër bashkëpuntor që ishte para tyre me një autoveture. Në momentin e ndalimit shqiptareve iu gjetën 60 kg kanabis, një pistolete dhe 2 mije euro.

Më pas u ndalua në Janinë dhe bashkëpuntori i tyre.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet