Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Punëtorë në fermën e kanabisit me vlerë 1 milionë paund, kush janë shqiptarët e arrestuar

Dy të rinj shqiptarë janë vënë nën akuzë për kultivim droge pas një aksion policor zbuloi një fermë masive kanabisi në Angli.

Ferma, e cila kishte një vlerë të vlerësuar prej 1 milion £, u gjet nga policia e Derbyshire në Angli pasi oficerët ushtruan kontroll në një shtëpi më 6 dhjetor.

Më shumë se 1.000 bimë në faza të ndryshme të zhvillimit u gjetën të shpërndara në tre kate të ndërtesës.

Dy shqiptarët në të 20-at që ishin në pronë u arrestuan për prodhimin e kanabisit. Saimir Kullau, 23 vjeç, dhe Marsel Sadja, 24 vjeç, janë vendosur në paraburgim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet