Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ndahet nga jeta ish-kryetari i PD në Patos, Basha: Lajm tragjik, humbëm një qytetar të devotshëm

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, përmes një postimi në facebook ndau me ndjekësit e tij lajmin e ndarjes nga jeta të ish-kryetarit të PD-së në Patos dhe njëherazi anëtar i Këshillit Kombëtar Demokrat , Luan Mustafajit. Basha teksa thekson cilësitë e panumërta të bashkëpunëtorit të tij, i shpreh ngushëllimet familjarëve për humbjen e dhimbshme.

Njoftimi i plotë: Jam i hidhëruar nga lajmi trágjik i ndarjes nga jeta të Luan Mustafajit, anëtar i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, ish-Kryetar i PD-së Dega Patos dhe një ndër administratorët e spikatur të qeverisjes tonë lokale e qendrore gjatë gjithë këtyre tri dekadave.

Ngushëllimet e mija më të ndjera bashkëshortes Natasha, fëmijëve, nënës dhe vëllezërve për humbjen e dhimbshme të bashkëshortit, babait, birit dhe vëllait të tyre të shtrenjtë. Patosi ka humbur një nga qytetarët e tij më të devotshëm, unë një mik dhe bashkëpunëtor të vyer dhe Partia Demokratike një prej anëtarëve dhe drejtuesve të saj më aktivë. U prehtë në paqe!

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet