Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Mjekja shqiptare bën vaksinën antiCovid: Shpresojmë të jetë fundi i pandemisë

Mjekja shqiptare infeksioniste në SHBA, Irida Molla ka bërë sot vaksinën ndaj COVID-19. Në një foto të publikuar, Molla thotë se është e lumtur që sot arriti të vaksinohet.

Ajo thekson se kjo është një arritje e jashtëzakonshme ëpr shkencën dhe njerëzimit.

Mjekja shqiptare ka shërbyer gjatë gjithë pandemisë për pacientët në shtetin e Connecticut në SHBA teksa është nga të paktat shqiptare që këto ditë është vaksinuar ndaj COVID-19.

STATUSI NGA IRIDA MOLLA

Mirënjohëse që sot që kemi mundur të vaksinohemi kundër COVID-19.

Fakti që kemi arritur deri në këtë pikë, që të kemi vaksina të sigurta dhe efektive kundër kësaj sëmundjeje, është absolutisht i jashtëzakonshëm dhe një arritje e mahnitshme për shkencën dhe njerëzimin.

Mezi presim që shumë e shumë të tjerë të na bashkohen në javët dhe muajt e ardhshëm!

Shpresojmë se ky do të jetë fillimi i fundit të kësaj pandemie!

#crushcovid # vaksinuar # të gjitha ndjenjat

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet