Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, 29 viktima dhe mbi 2 mijë të infektuar në 24 orë

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 883 raste të reja me COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve nga ky virus në 77 134, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë.

Gjatë ditës së fundit u regjistruan, gjithashtu edhe 29 viktima, numri i të cilave është rritur në 2 254.

Numri i pacientëve të shëruar ka shkuar në 52 949, përfshirë 536 pacientë të shëruar gjatë ditës së fundit.

Aktualisht, numri i rasteve pozitive aktive është 21 931.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet