Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Zbardhet votimi, Mimi Kodheli karton kundër Bledi Cucit dhe Milva Ikonomit

Mimi Kodheli rezulton se ka votuar kunder ministrave te rinj te qeverise Rama gjate seances se mbajtur diten e sotme ne Parlament.

Gjatë seancës në Kuvend u votuan edhe emërimet e dy minitsrave të rinj, Bledi Çuçi në krye të Ministrisë së Brendshme dhe Milva Ekonomi në krye të Ministrisë së Bujqësisë.

Bledi Çuçi dhe Milva Ekonomi u votuan me 97 voto pro dhe 4 kundër.

Emrat e deputetëve në parlament që votuan kundër janë Adriatik Alimadhi, Mimi Kodheli, Korab Lita dhe Zef Shtjefni.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet