Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

U kap me drogë dhe armë, arrestohet bosi shqiptar në Angli

Një emigrant ilegal shqiptar, i cili është bërë një nga mbretërit më të mëdhenj në Londër po përballet me burg pasi policia gjeti 1.1 milion paund kokainë në shtëpinë e tij.

Muhamet Qosja, 29 vjeç, u kap me rreth 5 kilogramë kokainë, një pistoletë dhe 20 fishekë në çanta dhe nën një krevat fëmijësh në shtëpinë e tij Ilford, Londër në lindje.

Gjashtë kile të tjera lëndë narkotike kokainë dhe drogë u gjetën në çantat e rrobave.

Qosja, i cili ua shpërndante tregtarëve në rrugë – u mburr para oficerët se ai u fut fshehurazi në Britani në mënyrë të paligjshme në vitin 2014 dhe vendosi të merrej me drogë sepse ‘i paguante mirë’.

Agjentët e fshehtë e kapën Qosen në makinën e tij përmes Londrës lindore përpara se ta rrethonin me automjete dhe më pas e shoqëruan për në komisariat.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet