Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Papa Françesku feston 84-vjetorin, apeli i tij për vaksinën

Papa Françesku, i cili festoi sot ditëlindjen e tij të 84, u ka bërë thirrje të gjitha vendeve për të siguruar që njerëzit më të varfër në botë të kenë akses në vaksinën Covid-19.

“Unë përsëris thirrjen time për politikanët dhe sektorin privat që të marrin masat e duhura për të siguruar aksesin në vaksinën Covid-19 për të ndihmuar pacientët dhe të gjithë ata njerëz të varfër” tha ai.

Gjatë fjalës, Papa shprehu keqardhjen e tij për “format e ndryshme të nacionalizmit, racizmit, ksenofobisë” por gjithashtu “për luftërat dhe konfliktet që mbjellin vdekjen dhe shkatërrimin“.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet