Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Operacioni në Voskop/ Kultivuan lëndë narkotike në faqen e një mali, në pranga 19-vjeçari i shpallur në kërkim

Policia e Korçës ka arrestuar Davis Zaçen, djalin e Ilirjan Zaçe i cili është arrestuar disa muaj më parë nën akuzën e kultivimit të lëndëve narkotike në fshatin Voskop, Korçë. Më datë 27 gusht të këtij viti, gjykata e Korçës i kishte caktuar masën e sigurisë arrest në burg në mungesë të 19-vjeçarit.

Në 8 gusht të këtij viti, policia ka zbuluar një parcelë ku ishin mbjellur 60 rrënjë kanabis në shpatin e një mali të pyllëzuar në krahun e majtë të rrugës Voskop-Lavdar.

Kjo parcelë e mbjellë me bimë të dyshuara narkotike është fotografuar dhe filmuar nga policia gjyqësore. Si pasojë autoritetet kanë vendosur në pranga Oltian Shahollin (kryeplaku i fshatit) të cilin e liruan më pas, Muhamet Shahollin, Elvis Shahollin, Ilirjan Zaçen dhe shpallën në kërkim djalin e këtij të fundit, Davis Zaçen.

Pas ndërhyrjes së punonjësve të policisë këta janë larguar me vrap nga parcela, por Muhamet Shaholli, është kapur nga punonjësit e policisë, ndërsa Davis Zaçe, është larguar me vrap duke përfituar edhe nga terreni i thyer malor. Në vendin e ngjarjes janë gjetur edhe një sasi prej 65 fishekë automatiku kallashnikovi.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike” kryer në bashkëpunim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet